صادرات خرما

10 / 10
از 1 کاربر

شرایط صادرات خرما

در این بخش توضیحاتی در زمینه صادارت خرما به کشورهای مختلف و همچنین آماری که نشان میدهد این مسئله امری ضروری و بسیار مهم هم برای تولید کننده این محصول و هم برای اقتصاد کشور عزیزمان ایران است را برای شما بیان خواهیم کرد. توجه فرمایید تمامی آمار موجود در این بخش کاملا موثق و از مراکز معتبر آمار در ایران و دیگر کشورها جمع آوری شده است.

در ابتدا از نظر تولید این محصول در کشور عزیزمان ایران باید بگوییم ایران با تولید حدود یك میلیون تن خرما در سال از بزرگترین تولیدكنندگان این محصول در جهان می باشد، ولی در مقابل این حجم بالا از تولید در کشور تنها سهم ما از صادارت خرما 10% می باشد و این امر بسیار تاسف بار است.

خرما به دلیل مصارف بسیار متنوع در تمامی کشورها بسیار مورد استفاده قرا می گیرد ولی در کشور ما اغلب استفاده از خرما تنها به صورت مصرف خوراکی خرما تازه می باشد. در بیشتر کشور های جهان از این ماده غذایی ارزشمند در صنعت تولید بسیاری مواد غذایی و حتی برای تولید برخی داروها استفاده می کنند، از این رو صادرات خرما بسیار پر صود و از رونق بسیار بالایی برخوردار است.

یابد بدانید در جهان بیش از ۹۵۰ هزار هكتار زیر کشت خرما می باشد، که  بیش از 250 هزار هکتار آن در کشور عزیزمان ایران می باشد و این نشانگر پتانسیل بالا برای تولید و همچنین صادارت خرما در کشور ما می باشد.

مشكلات عمده صادرات خرما در ایران

  • در ابتدا مشکل بسته بندی خرما
  • مشکل بازاریابی جهانی این محصول

این دو فاکتور باعث شده اند کشور ما سهم پایینی در صادرات خرما به دیگر کشور ها را داشته باشد.

استفاده از فناوری جدید و به روز جهان در بسته بندی و فرآوری خرما برای رقابت در عرصه جهانی از نیازهای ضروری صادرات خرما است. با استفاده از فناوری روز دنیا و ابزار های موجود در کشورمان به راحتی می توان به این امر دست پیدا کرد.

همواره صادرات خرما از ایران به صورت محصول خام می باشد و این امر بسیار کم صود و بسیار پر هزینه می باشد و در مقابل می توان با ابزارهای پیشرفته و با صادرات فراورده های خرما بسیار در شکوفایی اقتصاد کشور موثر بوده و ارز آوری بسیار بالایی را برای کشور به ارمغان بیاوریم.

بهتر است بدانیم دفتر مركزی شبكه جهانی خرما در امارات قرار دارد و با حضور تولیدكنندگان و صادركنندگان در نمایشگاه های بین المللی معتبر در این کشور می توانیم با علم روز دنیا پیش رفته و شریک های تجاری مناسبی برای صادارت خرما پیدا کنیم که این امر بسیار در صادرات خرما می توان موثر باشد.

ما بسیار امیدواریم با ورود بیشتر بخش خصوصی به صادارت خرما این محصول ارزشمند به بهترین شکل از کشور صادر و موجب رونق برای تولید کننده و صادر کننده این محصول باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :