شیره خرما

شیره خرما به دلیل قند سریع الجذبی که دارد از جمله مواد غذایی انرژی زا محسوب می شود. از آنجا که شیره خرما جزو  فرآورده ها و محصولات خرما به شمار می رود ، همان خواص غذایی خرما را دارد ، یعنی حاوی فیبر و پتاسیم و پروتئین و غیره است.

شیره خرما به دو شیوه سنتی و صنعتی تولید می شود. در روش صنعتی از حرارت و آب استفاده می شود.

برای تهیه شیره خرما به شیوه سنتی سه راه وجود دارد : گرم کردن ، تولید شیره در حوضچه های سیمانی و تولید با استفاده از حصیر .

1- گرم کردن (جوشاندن) : در این روش داخل دیگ های روباز 50 درصد خرما و 50 درصد آب ریخته می شود. این مخلوط با حرارت و دمای بالا تبدیل به شیره می شود . روند گرم کردن تا جایی ادامه می یابد که غلظت شیره به میزان مورد نظر برسد ، در آخر آن را صاف کرده و داخل ظرف می ریزند.

2- تولید شیره خرما در حوضچه سیمانی : خرما  را داخل حوضچه های سیمانی مخصوص شیره گیری می ریزند. بر اثر فشار زیاد شیره آنها از سوراخ کف حوضچه خارج و جمع آوری می شود.

3- تهیه شیره خرما با حصیر : در این روش نیز مانند روش قبلی عمل می شود . تنها تفاوت در این است که خرما ها را به جای حوضچه ، روی سبد حصیری ساخته شده از برگ خرما می ریزند.

شیره خرما خرید شیره خرما فروش شیره خرما قیمت شیره خرما انواع شیره خرما طرز تهیه شیره خرما تولید شیره خرما روش های مختلف تولید شیره خرما خواص شیره خرما فواید شیره خرما مزایای شیره خرما فروش اینترنتی شیره خرما خرید اینترنتی شیره خرما

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :