خرما خشک

ویژگی های خرما خشک

یکی از انواع بسیار پرمصرف خرما ، خرما خشک است.  در واقع خرما در انواع مختلف خرما تر ( رطب ) و خرما خشک وجود دارد. علاوه بر این انواع خرما خشک نیز متعدد هستند. خرما خشک در مقایسه با سایر انواع رطب و خرما از میزان آب کمتری برخوردار است و به طور کلی فاقد رطوبت و شیره است. خرما خشک دارای طعم بسیار لذیذی است و دارای قند نسبتا زیادی است. این خرما از کالری بالایی برخوردار است و علاوه بر این میزان بالای قند موجب شده تا بسیاری از افراد برای تامین انرژی مورد نیاز خود از این نوع خرما استفاده نمایند.

خرما خشک

در حال حاضر این نوع خرما در ایران بسیار کشت می شود و استفاده از آن بسیار رایج است. خرما خشک و به طور کلی خرما به دلیل داشتن مواد مغذی که در آن است می تواند تاثیر به سزایی بر تناسب اندام داشته باشد. به طور کلی می توان تفاوت بین خرما خشک و سایر انواع خرما را بر اساس میزان رطوبت موجود در آن ها بیان کرد. همین امر موجب شده تا خرما خشک و نیمه خشک در مقایسه با انواع خرما و رطب از ماندگاری بالاتری برخوردار باشند.

از انواع مختلف خرما خشک و نیمه خشک می توان به مواردی نظیر خرما پیارم ، خرما زاهدی ، خرما استعمران ، خرما حلاوی ، خرما دیری و غیره نام برد. خرما خشک به دلیل ماندگاری بالایی که دارند ، در صادرات خرما نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.  انواع خرما خشک در بخش های مختلف ایران کشت می شوند و درصد بالایی از نخلستان ها را به خود اختصاص می دهند. برای خرید خرما از جمله خرید انواع خرما خشک و نیمه خشک می توانید با مسئولین ما در شرکت خرما تماس بگیرید. انواع مختلف خرما و رطب در شرکت خرما عرضه می شود. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :