خرمای پیارم

درختان نخل خرمای پیارم در شهرستان حاجی آباد قرار دارند . درختان خرمای پیارم مقاومت بالایی در برابر شوری دارند و به همین دلیل سراسر حاجی آباد را فراگرفته اند . زیرا خاک حاجی آباد شور است .

نحوه کاشت

 این خرما با کاشت پاجوش آن تکثیر می شود .

ثمردهی خرمای پیارم

 ثمر دهی این خرما طولانی تر است زیرا منطقه کشت آن خنک تر از سایر نقاط است .

خرمای پیارم اواسط تابستان به رنگ زرد در می آید . در اواخر تابستان نیز به رطب تبدیل می شود که می توان گفت بهترین نوع رطب از نظر طعم در بین تمامی رطب هاست .

برآفتاب دهستان پایین و بالا نیزار درآگاه گهکم گنج از نقاط کشت این خرما به شمار می آیند . فصل برداشت آن از شهریور تا آبان می باشد . هرمزگان اصلی ترین مرکز تولید خرمای پیارم می باشد .

خرمای پیارم جزو گونه های با کیفیت و صادراتی به شمار می رود و نسبت به انواع دیگر قیمت بیشتری دارد . پوست خرمای پیارم قهوه ای تیره است و بین آن و گوشت میوه فاصله ای وجود ندارد . چسیبده بودن گوشت و پوست این خرما باعث می شود که با یک بار شستشو کاملا ضد عفونی شده و قابل استفاده باشد .

خرما پیارم  خرید خرما پیارم قیمت خرما پیارم فروش خرما پیارم انواع خرما پیارم فروش اینترنتی خرما پیارم فروشگاه خرما پیارم فروشگاه اینترنتی خرما پیارم خواص خرما پیارم کاربرد خرما پیارم فواید خرما پیارم مزایای خرما پیارم رطب پیارم خرید رطب پیارم قیمت رطب پیارم فروش رطب پیارم خرما از نوع پیارم

ارسال نظر

امیراحمدی : درموردخواص وچگونگی مصرف
4 1
متاسفانه بطورجامع درمورد خواص .چگونگی ومیزان مصرف نظریه وجود ندارد .ممنونم اگر لطف فرمائید
مدیریت : پاسخ
0 1
بزودی مقاله ای در زمینه خواص خرما و خرمای پیارم درج می شود.
امیرخان : مقاله
1 1
سلام و احترام . این مقاله چی شد .؟
مدیریت : پاسخ
0 1
سلام دوست عزیز در قسمت مقالات خرما ، مقاله ای با عنوان خواص خرما پیارم ارائه شد. پوزش از تاخیر در انتشار مقاله
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :