خرمای مضافتی بم

خرمای مضافتی از انواع خرما است که منسوب به شهرستان بم می باشد. شهرستان بم در استان کرمان قرار دارد. رطب مضافتی بم دارای رطوبت بالایی می باشد از این رو جز خشکبار نمی تواند به شمار آید. خرما مضافتی بم در کشورهای مختلف و  با برندهای گوناگون به فروش می رسد چه در بازار داخلی ایران وچه در بازارهای بین المللی خارجی. رنگ خرمای بم مشکی و براق است.

پوست آن نازک بوده و پوست این خرما چین و چروک ندارد. پوست رطب مضافتی بم به راحتی قابل جدا شدن است. خرمای مضافتی بم شیره زیادی دارد. برای تشخیص نوع مرغوب این خرما به این شکل عمل کنید که هرچه میزان شیره یک خرما بیشتر است کیفیت و درجه ی آن خرمای مضافتی بم هم بیشتر است. وزن هر جعبه ی خرمای مضافتی بم به دلیل شیره ی زیاد آن بیش از 10 کیلو گرم می باشد. 

این میوه به دلیل وجود پتاسیم زیاد برای درمان اسهال مفید واقع می شود.

نکته ای که هنگام استفاده از خرما باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید قبل از مصرف به خوبی شسته شوند. زیرا به دلیل وجود شیره که روی پوست قرار می گیرد چسبناک شده و هر نوع آلودگی را به خود جذب می کند.

تفاوت رطب با خرما چیست؟

خرما چهار مرحله را طی می کند تا کاملا رسیده شود. مرحله سوم را رطب می نامند که در این مرحله رطوبت محصول بیشتر و قند آن کمتر می باشد.

بزرگترین بازار مصرف مضافتی تهران است. همچنین برای درمان سرطان شکم مفید است.

خرمای مضافتی بم خرما مضافتی بم خرید خرما مضافتی بم قیمت خرما مضافتی بم فروش خرما مضافتی بم مزایای خرما مضافتی بم فواید خرما مضافتی بم خواص خرما مضافتی بم خرید اینترنتی خرما مضافتی بم فروش اینترنتی خرما مضافتی بم رطب مضافتی بم انواع خرما

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :