خرمای قصب (زاهدی)

خرمای قصب یا همان خرمای زاهدی از انواع خرمای خشک و نیمه خشک محسوب می شود. این خرما در بوشهر و فارس و خوزستان کشت می شود. خرما زاهدی معمولا در بسته های 6 الی 7 کیلویی بسته بندی می شود. غصب از انواع خرمای مناسب برای صادارت خرما است زیرا بسیار مرغوب است. در ضمن انبار کردن آن به راحتی امکان پذیر است. آتش سوزی سال 86 قسمت اعظم نخل های آن را از بین برد.

در بین انواع خرما ،خرمای قصب دارای بیشترین مدت ماندگاری است به طوری که پس از یک سال قابل استفاده است. مهرجان اصلی ترین مرکز کشت این خرما است. خرمای زاهدی نوک تیز و بیضی شکل است. به علت شیرینی زیاد جهت تهیه سرکه و الکل به کار می رود.

پس دریافتیم که خرما زاهدی یکی از انواع صنعتی خرما نیز محسوب می شود. خرمای قصب یا زاهدی از انواع دیررس خرما است و از طرف دیگر ریزش آن نیز زیاد است. این خرما در ایران عراق و حتی امریکا کشت می شود. در ایران در در برازجان کازرون فيروز آباد بوشهر جهرم لار اهواز و خرمشهر خرمای قصب (زاهدی) یافت می شود. این خرما در ابتدا زرد رنگ است سپس به رنگ قهوه ای روشن در می آید. در مرحله رطب به شکل قهوه ای کمرنگ تا قرمز در می آید.

در زبان عربی چیزی که فراوان و ارزان است را زاهدی یا زهدی می نامند.

خرما قصب خرید خرما قصب قیمت خرما قصب فروش خرما قصب فروش اینترنتی خرما قصب مزایای خرما قصب فواید خرما قصب خرما زاهدی خرید خرما زاهدی قیمت خرما زاهدی فروش خرما زاهدی فروش اینترنتی خرما زاهدی فواید خرما زاهدی رطب قصب رطب زاهدی

ارسال نظر

مرادی : خرمای قصب
3 0
شهرستان قیروکارزین ازسال ۹۲ تا الان بزرگترین صادرکننده خرمای قصب در کل کشور هست چرا دراین سایت اسمی از آن نیاوردین
مدیریت : پاسخ
1 0
با سلام دوست عزیز. ممنون از شما بابت نظر مفیدتون. سعی می کنیم در زمینه این شهرستان و فعالیت آن در زمینه خرما قصب اطلاعاتی را جمع آوری و در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.
حاج اکبرجعفری : سلام من فروشنده خرمای زاهدی هستم
6 2
قیروکارزین بیشترین خرمای زاهدی دارد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :