خارک خرما

خارک خرما چیست؟خارک خرما

خرما از جمله میوه های پرمصرف و بسیار پر خاصیت است. ین میوه در انواع مختلف با خواص و ویژگی های متفاوت وجود دارد. علاوه بر این ، خرما دارای مراحل رشد مختلف نیز می باشد. تمام انواع خرما دارای چند مرحله رشد می باشند که در هر یک از این مراحل، خرما دارای مشخصات ظاهری و خصوصیات منحصر به فردی است. از جمله مراحل رویش و رشد خرما می توان به مرحله خارک خرما و رطب اشاره کرد. در مرحله رطب که معمولا انواع خرما دارای میزان بالای شیره و رطوبت می باشند. در این بخش از مقالات شرکت خرما قصد ما بر این است تا به طور مفصل تر در مورد مرحله خارک خرما در رسیدگی خرما مطالبی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

ویژگی های خارک خرما

به طور کلی در تعریف خارک می توان چنین گفت که خارک ، نام گونه ای از خرما نیست بلکه یکی از مراحل رشد اولیه خرما می باشد. در مرحله خارک ، میوه خرما دارای بافت سفت است و در واقع میوه کال و نارس است. در این مرحله ، میوه معمولا دارای رنگ زرد متمایل به نارنجی می باشد. خارک خرما از نظر طعم ، به گسی می زند و دلیل آن نیز وجود مقدار زیادی تانن در میوه خرما در این مرحله می باشد. کالری خارک خرما در مقایسه با رطب و خرما بسیار کمتر است. این امر به موجب وجود میزان قند کمتر در میوه خرما در این مرحله می باشد.

در برخی از انواع خرما ، میوه در مرحله خارک قابل استفاده است و می توان از آن برای مصارف مختلف نظیر مصارف دارویی استفاده کرد. در برخی دیگر در این مرحله خرما برداشت نمی شود و تا پایان مرحله رطب و خرما ، میوه بر روی درخت نخل باقی می ماند.

شما می توانید انواع خارک خرما را از وب سایت شرکت خرما خریداری نمایید برای سفارش این میوه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :