پودر هسته خرما

9 / 10
از 3 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 23 مرداد 1395 در ساعت 12 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پودر هسته خرما چیست؟

در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد خرما و رطب و خواص این میوه توضیحاتی را ارائه کردیم. در این بخش از مقالات شرکت خرما قصد داریم مطالبی را در مورد پودر هسته خرما برای شما کاربران عزیز شرح دهیم. پودر هسته خرما در واقع یکی از محصولات تهیه شده از هسته خرما است که دارای ارزش غذایی بالایی می باشد.

در واقع برای تهیه این پودر از هسته خرما که در کارخانجات مختلف به دست می آید، استفاده می شود. برخی از کارخانجات نظیر کارخانه تولید لواشک ، قند ارگانیک ، چیپس خرما و غیره که از خرما برای تولید محصولات خود استفاده می کنند، میزان زیادی هسته خرما تولید می کنند که می توان از آن برای تولید پودر هسته خرما استفاده کرد. برای تولید این پوست از دستگاه ها و تکنولوژی های آسیب ویژه استفاده می شود. فرآیند آسیاب هسته خرما در چند مرحله انجام می شود. پودر حاصله از این فرآیند به صورت پرک است و دارای دانه بندی مناسبی می باشد.

از ویژگی های پودر هسته خرما می توان به عاری بودن این محصول از انواع بیماری ها و کپک ها اشاره کرد. علاوه بر این پودر حاصله از هسته خرما دارای ماندگاری بسیار بالایی می باشد و از انرژی و فیبر مناسبی نیز برخوردار است. مواد معدنی نیز در پود هسته خرما بسیار یافت می شود. مقداری از پودر هسته خرما در طول فرآیند تولید محصول می تواند به عنوان جایگزین برای موادی نظیر جو و سویا و همچنین ذرت در نظر گرفته شود. این محصول خرما معمولا برای دام و طیور و گاها برای مصارف دارویی مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار خوش خوراک است.این پودر کاملا طبیعی و ارگانیک است.

ارزش غذایی پودر هسته خرما

پودر هسته خرما دارای مقداری پروتئین ، چربی ، خاکستر ، فیبر خام ، رطوبت و کالری می باشد. میزان پروتئین موجود در این محصول برابر با 5.65 درصد می باشد. این محصول از خرما دارای 27774 کیلوکالری انرژی می باشد. پودر هسته خرما سرشار از فیبر خام است و میزان آن 24 در صد می باشد. 12 درصد رطوبت از دیگر ترکیبات این محصول می باشد.

عناصر معدنی موجود در پودر هسته خرما

این پودر ترکیبی از عناصر معدنی مختلف است. بیشترین ماده معدنی موجود در این پودر، پتاسیم می باشد. در هر صد گرم از این محصول ، 300 میلی گرم پتاسیم وجود دارد. و کمترین میزان ماده معدنی در صد گرم پودر هسته خرما ، مس با میزان 1.3 میلی گرم می باشد. سایر مواد معدنی ماکرو و میکرو که در این محصول از خرما وجود دارند عبارتند از : فسفر، منیزیم، کلسیم ، سدیم، آهن، منگنز و روی. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :