قند خرما

5 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 24 مرداد 1395 در ساعت 9 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

قند خرما چیست؟

رطب یکی از میوه های مغذی است که سرشار از مواد پر انرژی و مقوی می باشد. این میوه دارای مقدار بالایی مواد معدنی با ارزش غذایی بالا می باشد. خرما دارای خواص بسیار زیادی است که در مقالات قبلی به طور مفصل در مورد آنها صحبت کردیم. از جمله موادی که در خرما به وفور یافت می شود ، قند است. قند خرما برخلاف قندهای مصنوعی بسیار مفید است و به سرعت بعد از خوردن میوه ، جذب بدن می شود. در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد قند خرما ارائه دهیم. در ادامه این مقاله از وب سایت رطب با ما همراه باشید.

قند خرما در واقع یکی از فرآورده های خرما است که از عصاره خرما استخراج می شود و فاقد هیچ گونه افزودنی می باشد. این ماده طبیعی از نظر ظاهر، شفاف است و دارای رنگ زرد روشن تا تیره می باشد. برای تهیه قند خرما ، باید سه مرحله بر روی خرما انجام شود که این مراحل عبارتند از:

  • عصاره گیری که در واقع استخراخ عصاره از رطب می باشد.
  • فرآیند شفاف سازی ، دومین مرحله برای تهیه قند خرما است.
  • و در نهایت ، مرحله تغلیظ است.

به منظور تهیه قند خرما ، مرحله شفاف سازی و همچنین فلتراسیون که برای تصفیه انجام می شود، به صورت دقیق تر و بیشتر صورت می گیرد. از تفاوت های قند خرما با شهد خرما در انجام همین مراحل است. زیرا در تهیه شهد خرما ، این مراحل انجام نمی شوند. در مرحله شفاف سازی موادی از عصاره تهیه شده از خرما حذف می شوند. این مواد شامل مواد رنگی ، مواد پکتین و نواد غیر محلول می باشند. ترکیباتی که در قند خرما موجود است ، با عسل کندو مشابه می باشد.

قند خرما از نظر ترکیب حاوی فروکتوز و گلوکوز است و علاوه بر این مقدار کمی از سایر قند ها نیز در این فرآورده از خرما وجود دارد. بنابراین به موجب همین ترکیبات، می توان قند تهیه شده از خرما را به عنوان یک جایگزین مناسب برای شیرین کننده های مختلف دانست. همانطور که گفته شد ، قند خرما به صورت کاملا طبیعی از رطب و خرما تهیه می شود و هیچ گونه مواد افزودنی در داخل آن به کار نمی رود. بنابراین می توان از آن برای مصارف دارویی نیز استفاده کرد. 

ارسال نظر

محمود حسینی : اگر بشود بجای شکر استافاده شود
0 0
اگر بشود بجای شکر در محصولاتی با شکر درست میشود ازمایش انجام دهند و ماندگاری وبقیه خواص شکر را داشته باشد عالیست
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

محمود حسینی : اگر بشود بجای شکر استافاده شود
0 0
اگر بشود بجای شکر در محصولاتی با شکر درست میشود ازمایش انجام دهند و ماندگاری وبقیه خواص شکر را داشته باشد عالیست
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :