فساد و آلودگی های خرما

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 19 تير 1395 در ساعت 12 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرما از جمله مواد غذایی بسیار مغزی و مفید است که در بخش های جنوبی کشورمان کشت می شود. درخت خرما به صورت نخل است و این ماده به عنوان یک میوه مغذی شناخته می شود. خرما نیز به مانند تمام مواد غذایی و میوه ها در اثر عواامل مختلف دچار آلودگی و فساد می شود. در این مقاله به برخی از این عوامل که موجب فساد و ایجاد آلودگی در رطب می شود اشاره خواهیم کرد. برای استفاده از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در خرما باید به خوبی از آن مراقبت نمایید تا دچار فساد و یا آلودگی نشود.

عوامل تاثیر گذار بر آلودگی و فساد خرما

برخی از فاکتورهای آنزیمی و غیر آنزیمی وجود دارند که می توانند به مرور زمان و موجب تیره شدن خرما شوند. عواملی همچون دما و رطوبت بالا نیز در تیره شدن خرما تاثیر گذار است. به منظور حذف عوامل آنزیمی از محیط باید میزان غلظت اکسیژن را کاهش دهید.

یکی دیگر از عواملی که موجب فساد خرما می شود ، تخمیر میکروبی است. این عامل موجب می شود تا آن دسته از رطب که دارای بیش از 25 درصد رطوبت هستند ، ترش شوند. ترش شدن یکی از نشانه های تخریب خرما است. شکرک زدن یکی از عواملی است که موجب تغییر در ظاهر خرما می شود البته این تغییر دلیل بر فساد خرما نیست و تغییری در طعم و مزه خرما ایجاد نمی کند. با این وجود دلیل این امر نگهداری خرما در حرارت نامناسب است. این مشکل بیشتر در خرماهای نرم رخ می دهد.

نوعی دیگر از فساد که در خرما رخ می دهد، فساد میکروبی است. این نوع آلودگی ناشی از عواملی همچون کپک ها و قارچ ها است. در اثر این فساد ، خرما از خود بوی سرکه منتشر می کند. در این فرآیند قند خرما به اسیلاستیک تبدیل می شود. برای محافظت از رطب در برابر این عامل مخرب باید در خشک کردن ، انبار کردن و بسته بندی خرما دقت نمایید.

در نهایت ، کرم خوردگی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است در خرما رخ دهد. برای محافظت از خرما در برابر این عامل فساد می توانید آن را ضد عفونی نمایید برای این منظور می توانید از موادی همچون متیل برومید و  co2 استفاده نمایید. نگهداری در بسته های ضد حشره نیز راه دیگری برای جلوگیری از کرم خوردگی خرما است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :