فرق رطب و خرما

8 / 10
از 3 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 23 تير 1395 در ساعت 9 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تفاوت رطب و خرما

در منابع مختلف، تفاوت بین رطب و خرما به گونه های متفاوت تفسیر شده است. برخی از افراد اعتقاد دارند که رطب و خرما با هم تفاوت ندارند اما برخی دیگر بر این باور نیستند. با این حال تمام افراد بر وجود چهار مرحله رسیدگی برای خرما اتفاق نظر دارند. در ادامه به تشریح این چهار مرحله می پردازیم. در این مراحل بافت میوه ، مزه و اندازه آن و همچنین ترکیبات شیمیایی در خرما دستخوش تغییراتی می شود. ابتدا لازم به ذکر است که همانطور که می دانید شکوفه های درخت نخل ماده هستند که به خرما تبدیل می شوند.

مراحل رسیدگی خرما

در مرحله اول میوه خرما به صورت سبز رنگ می باشد. این میوه سفت است و دارای میزان زیادی آب و تانن است. در این مرحله به میوه خرما ، چاقالی گفته می شود. چاقالی در واقع همان خرمای نارس است.

مرحله بعدی ، مرحله ای است که رنگ چاقالی به قرمز یا زرد تغییر می کند. در این مرحله به میوه خرما ، خارک گفته می شود. خارک در مقایسه با چاقالی دارای میزان قند بیشتر و رطوبت کمتر است.

پس از خارک ، مرحله رسیدگی رطب است. در واقع بر اثر تابش آفتاب ، رنگ و بافت خارک تغییر می کند. تیره و آبدار شدن خارک ، رطب را به وجود می آورد. اختلاف نظر برای تفاوت بین خرما و رطب در این مرحله وجود دارد. برخی از افراد معتقدند که در این مرحله خرما شکل می گیرد و در نتیجه تفاوتی بین خرما ورطب وجود ندارد. اما برخی دیگر بر این باور هستند که رطب مرحله قبل از رسیده شدن خرما است و در مرحله بعد خرما شکل می گیرد. این افراد تفاوت بین خرما و رطب را در میزان رطوبت و قند آن می دانند. از این نظر خرما شیرین تر و سفت تر از رطب است. لازم به ذکر است که رطب تنها در برخی از انواع نخل قابل استفاده است مانند رطب مضافتی و کبکاب.

اگر رطب در مرحله سوم چیده نشوند، به مدت 20 روز بر روی نخل در گرما باقی می مانند و نیمه خشک می شوند. این مرحله، مرحله شکل گیری تمر است. تمر در واقع زمانی شکل می گیرد که رطب، رطوبت خود را از دست می دهد. در این مرحله نیز دو دسته دیدگاه وجود دارد. دیدگاه اول تمر را به صورت خرمای خشک ترجمه کرده اند و در دیدگاه دوم ، تمر را با عنوان خرمای رسیده می شناسند. به طور کلی در مرحله تمر میزان رطوبت موجود در میوه کمتر می شود.برخی از انواع خرما که میوه آنها در این مرحله چیده می شوند عبارتند از خرما پیارم و خرما زاهدی.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :