فرآورده های خرما

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 27 تير 1395 در ساعت 14 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرما و فرآورده های آن

ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خرما و رطب در جهان شناخته شده است. همانطور که گفته شد تنوع این محصول در ایران بسیار زیاد است و حدود 400 نوع خرما در ایران تولید و کشت می شود. بخش کشاورزی در زمینه کشت خرما در ایران ، یکی از فعال ترین ها در کشاورزی محسوب می شود و توانایی بالقوه ای در این زمینه دارد.

ایران در زمینه صادرات خرما نیز یکی از فعال ترین کشور ها می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد فرآورده های خرما و محصولاتی که با استفاده از خرما و رطب تولید می شود مطالبی را ارائه دهیم.

برخی از فرآورده های حاصله از خرما

شهد خرما یکی از انواع فرآورده های پرکاربرد و پرمصرف خرما است که دارای خواص بسیار زیادی نیز می باشد. شهد در واقع همان عصاره خرما است. از نظر رنگ ، شهد خرما دارای یک رنگ یاقوتی شفاف است. از جمله ویژگی های بارز شهد خرما ، بالا بودن میزان پتاسیم در آن است. علاوه بر این در این فرآورده حاصله از خرما ، رنگدانه های انتوسیانین نیز به مقدار زیاد موجود است. شهد خرما در شرایط خلاء تغلیظ می شود. لازم به ذکر است که شهد خرما با شیره خرما متفاوت است. در تهیه شهد ، ترکیبات حساس به حرارت با قرار گرفتن در شرایط حرارت بالا از بین نخواهند رفت. علاوه بر این شیره خرما به روش سنتی تهیه و تولید می شود.

از دیگر فرآورده های خرما ، قند مایع می باشد. قند مایع ، فرآورده ای است که به صورت طبیعی به دست می آید. این فرآورده از عصاره خرما استخراج می شود و فاقد مواد افزودنی می باشد. قند مایع خرما یک مایع کاملا شفاف با رنگ زرد روشن و تیره می باشد. فرآیند تولید این محصول دارای سه مرحله عصاره گیری ، شفاف سازی و تغلیظ می باشد. قند مایع حاصله از رطب دارای خواص بسیاری می باشد. علاوه بر این دارای کاربردهای متنوعی نیز می باشد. در مقالات بعدی در مورد این فرآورده خرما و مصارف آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :