رژیم شیر و خرما

8 / 10
از 2 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 27 تير 1395 در ساعت 14 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از پرطرفدار ترین انواع رژیم های لاغری ، استفاده از رژیم شیر و خرما است. در واقع خرما به عنوان یک میوه مفید است که استفاده آن هم می تواند موجب چاقی شود و هم می توان از آن برای کاهش وزن و لاغری استفاده کرد. به عبارت دیگر نحوه مصرف خرما می تواند در چاقی و لاغری افراد تاثیر گذار باشد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و روش انجام رژیم لاغری با استفاده از شیر و خرما بپردازیم. رژیم شیر و خرما یک رژیم بسیار موثر و کاربردی در کاهش وزن است. این رژیم در یک دوره یک ماهه انجام می شود و تاثیر خود را نمایان می کند. در ادامه وعده های غذایی این رژیم را در طول یک ماه شرح می دهیم.

هفته اول رژیم شیر و خرما

در هفته اول به جای هر وعده غذایی باید یک لیوان شیر به همراه 9 عدد خرما میل نمایید. بنابراین در هر روز شما باید به عنوان جایگزین صبحانه ، نهار و شام ، به طور کلی از سه لیوان شیر و 27 عدد خرما استفاده نمایید. البته می توانید از ماست به عنوان جایگزینی برای شیر استفاده نمایید.

به عنوان میان وعده نیز در رژیم شیر و خرما می توانید از موادی همچون سالاد کاهو ، خیار ، کاهو و هویج به همراه ماست ، سرکه ، سس تند و نمک استفاده نمایید. با رعایت این رژیم در هفته اول می توانید تا حدود 3 تا 4 کیلوگرم وزن کم کنید.

هفته دوم رژیم لاغری شیر و خرما

در هفته دوم برای انجام این رژیم به صورت دو روز درمیان رژیم متعادل باید انجام شود. در واقع بدین معنی است که دو روز رژیم شیر و خرما را مانند هفته اول رعایت می کنید و روز سوم را به رعایت رژیم متعادل می پردازید. لازم به ذکر است که در روزهایی که از رژیم شیر و خرما استفاده می کنید می توانید از میان وعده های ذکر شده در هفته اول نیز استفاده نمایید.

روش انجام رژیم متعادل

 برای انجام این رژیم شما می توانید 5 قاشق غذاخوری برنج را به همراه هرچیزی به غیر از سرخ کردنی ها و مواد غذایی چرب میل نمایید.

هفته سوم و هفته چهارم رژیم لاغری

در هفته سوم و چهارم برای انجام رژیم مذکور باید به صورت یک روز در میان از رژیم شیر و خرما و رژیم متعادل استفاده نمایید. و در روزهایی که از رژیم لاغری شیر و خرما استفاده می کنید میان وعده نیز دارید. میان وعده در واقع همان میان وعده هفته اول است. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :