روغن هسته خرما

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 30 مرداد 1395 در ساعت 9 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تهیه روغن از هسته خرما

از خرما استفاده های مختلفی می شود در این مقاله از مجموعه مقالات شرکت خرما قصد ما بر این است تا نحوه تهیه روغن خرما را برای  شما کاربران عزیز شرح دهیم. روغن هسته خرما در واقع از ضایعات حاصله از خرما و رطب به دست می آید. به عبارت دیگر ، این روغن معمولا از هسته خرما گرفته می شود. روغن حاصله از خرما بسیار مفید است و دارای خواص دارویی می باشد. بنابراین بسیار پرکاربرد است. در ادامه به طور مفصل تر در مورد ویژگی ها و خواص روغن خرما مطالبی را ارائه خواهیم کرد.

خواص روغن هسته خرما

  • از جمله خواص روغن هسته خرما ، جلوگیری و کاهش ریزش مو می باشد.
  • این روغن برای زخم معده نیز مفید می باشد.
  • علاوه بر مصارف خوراکی، از روغن خرما برای تولید صنایع شوینده نیز استفاده می شود. کشورهای بسیاری از این روغن که از خرما تهیه می شود برای تولید شامپو ، صابون ، پودر لباسشویی و غیره استفاده می نمایند. 

سرمایه گذاری بر روی روغن هسته خرما

روغن هسته خرما را همانطور که در بالا نیز گفته شد از ضایعات به ویژه هسته خرما تهیه می کنند. دلیل این امر نیز میزان بالای روغن موجود در هسته می باشد. گوشت خرما تنها در حدود 2 الی 5 درصد روغن دارد. این مقدار در هسته خرما بسیار بیشتر است. بنابراین ماده اولیه مورد استفاده در تهیه روغن هسته خرما ، هسته آن می باشد. به منظور به دست آوردن هسته خرما ، می توانید آنها را از شرکت ها و کارخانه هایی که در زمینه فرآوری خرما و رطب فعالیت دارند، تهیه کنید.

کارخانه هایی که در تولید فرآورده هایی نظیر شیره خرما ، قند خرما ، شهد خرما و غیره فعال هستند معمولا تنها از گوشت خرما استفاده می کنند و هسته خرما در این کارخانه ها به عنوان ضایعات محسوب می شود. هسته خرما کاربردهای زیادی می تواند داشته مباشد و در واقع می توان به آن به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کرد. از جمله کاربردهای آن می توان به روغن هسته خرما اشاره کرد.

بنابراین اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار جدیدی هستید ، می توانید به این ایده به عنوان یک سرمایه گذاری ایده آل نگاه کنید. زیرا هزینه شروع برای این کار نسبتا پایین است و علاوه بر این کار بسیار آسانی نیز می باشد. اطلاعات جامع تر در زمینه خرما و رطب را می توانید از بخش مقالات وب سایت شرکت خرما  مطالعه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :