خواص خرما پیارم

7 / 10
از 5 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 29 مهر 1395 در ساعت 11 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ویژگی خرما پیارم

خرما پیارم همانطور که گفته شد یکی از نمونه های پرفروش و پرطرفدار خرما است که محصول جنوب کشور است. این رطب بسیار با کیفیت است و از جمله محصولات رطب است که توانسته در بازار جهانی جایگاهی را به دست آورد.

خرما پیارم بسیار لذیذ بوده و ساختار منحصر به فردی دارد. این نمونه خرما به عنوان یک خرمای صادراتی مطرح است و از نظر ظاهر دارای یک پوست نازک قهوه ای رنگ است که به گوشت آن چسبیده است. از نظر شست و شو، این نمونه خرما دارای فرآیند شست و شوی بسیار ساده است و به راحتی می توان آن را به طور کامل شست. یکی از خواص خرما پیارم ، استفاده سریع در فرآیند سوخت و ساز بدن است. دلیل این امر نیز ، قند فروکتوز موجود در این خرما می باشد.

این رطب دارای طعم بسیار مطلوبی است از این رو با یکبار استفاده ازآن ، حتما مصرف کننده دائمی خرما پیارم خواهید شد. ارزش غذایی این خرما بسیار بالا است. خرما پیارم سرشار از مواد پروتئینی است. از دیگر خواص این خرما ، وجود مواد قندی مفید در آن است. خرما پیارم از مواد معدنی نیز سرشار است.

ویژگی نخل خرما پیارم

درخت نخل این نمونه رطب ، در برابر عواملی نظیر شوری بسیار مقاوم است از این رو در قسمت های اعظمی از بخش های جنوبی کشور کاشت می شود. عمده ترین مقدار تولید این نمونه خرما در قسمت هایی از شهرستان حاجی آباد می باشد. زمان برداشت این رطب نیز بین دو ماه شهریور تا آبان ماه می باشد. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :