خرما و تاثیر آن در بازیابی توان مغزی و عضلانی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 11 شهریور 1395 در ساعت 9 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرما و تاثیر آن در بازیابی توان مغزی و عضلانی در ماه رمضان

به طور کلی خرما و رطب دارای خواص بسیاری هستند که از میان آنها می توان به تاثیر این میوه بر روی توان مغزی و عضلانی اشاره کرد. به ویژه در ماه رمضان استفاده از خرما می تواند تاثیر زیادی بر توان مغزی فرد داشته باشد. به طور کلی در ماه رمضان فرد در ساعات پایانی قبل از اذان دچار کاهش قند خون می شود و این امر می تواند منجر به کسالت و ضعف در بدن فرد شود.  این امر موجب می شود تا از میزان تمرکز فرد کم شود. خوردن خرما در زمان افطار می تواند این حالت را رفع کند.

در واقع خرما را می توان به عنوان یک جایگزین مناسب برای قندهای صنعتی در نظر گرفت . دلیل این امر نیز آن است که خرما ، قند خود را در بدن فرد به صورت تدریجی آزاد می کند. علاوه بر این خرما و رطب دارای میزان بالایی فیبر هستند و در نتیجه می توانند تامین کننده مواد مغذی و فیبر نیز در بدن افراد باشند.

این خواص خرما موجب می شود تا به ویژه در ماه رمضان این میوه بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این کاهش قند خون موجب بروز اختلالاتی در حرکات جسمی فرد می شود. در ماه رمضان در طول روز به موجب کمبود مایعات در بدن ، فعالیت آنزیم های گوارشی در بدن بسیار کاهش پیدا می کند. این امر موجب می شود تا بدن در زمان افطار به غذایی احتیاج داشته باشد تا در زمان کوتاه تری هضم شود. این مسئله مانع از آسیب رسیدن به معده خواهد شد. بنابراین خرما مناسب ترین ماده غذایی برای افطار است که می تواند در بازیابی توان مغزی و عضلانی فرد تاثیر داشته باشد. زیرا خرما و رطب به موجب خواصی که دارند قادر هستند در عرض زمان کوتاهی انرژی فرد روزه دار را بازیابی نمایند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :