خرما در ایران

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 26 تير 1395 در ساعت 9 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چند نوع خرما در ایران تولید می شود؟

خرما یکی از متنوع ترین انواع میوه ها است که در ایران کشت می شود. در واقع ایران به عنوان یکی از کشورهای رتبه اولی است که دارای بیشترین تنوع از نظر تولید خرما می باشد. در کشور ایران ، خرما با تنوعی بیش از 400 نوع موجود است. خرما یک میوه بسیار متنوع است که تفاوت آنها به نوع مصرف و همچنین به میزان نرمی و خشکی آنها بر می گردد.

برخی از انواع خرما وجود دارند که برای تازه خوری مناسب هستند. برخی از انواع رطب ، برای صادرات می باشند و در نهایت انواع دیگری نیز وجود دارند که دارای مصارف صنعتی هستند. منظور از مصارف صنعتی برای خرما ، مصارفی همچون تولید شیره خرما، تولید سرکه ، الکل ، قند مایع و همچنین خوراک دام است.

دو نوع خرما صادراتی با نام های مجول و دگلت نور وجود دارند که بسیار معروف می باشند. این دو نوع خرما در کشورهای نظیر الجزایر و مراکش کشت می شوند. از نمونه های معروف خرما که در ایران موجود هستند می توان به مواردی همچون ؛ خرما مضافتی ، خرما ربی ، خرما پیارم ، خرما زاهدی ، خرما شاهانی و غیره اشاره کرد. این انواع خرما در بخش های مختلف جنوب کشور کشت می شوند و دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. برخی از انواع خرما دارای نام های محلی نیز می باشند.

شهرهای تولید کننده خرما و رطب در ایران

براساس آمارهای معتبر ثبت شده ، که در سال 2010 توسط سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد گرفته شد، کشور ایران از نظر تولید خرما در رتبه سوم جهانی قرار دارد. میزان تولید خرما در هر سال در ایران ، در حدود یک میلیون تن می باشد.   از این میان بیشترین تولید خرما مربوط به شهرهایی نظیر خوزستان ، کرمان ، هرمزگان ، بوشهر ، سیستان و بلوچستان و استان فارس می باشد. دو منطقه در ایران وجود دارند که به طور کلی در حدود 20 درصد از کل تولید خرما را به خود اختصاص داده اند. این دو منطقه ، کهنوج و جیرفت می باشند و هر ساله در حدود دویست هزار تن خرما تولید می کنند.

بیشترین نوع مصرفی خرما در ایرن

مصرف خرما با توجه به سلایق افراد متفاوت است. برخی از افراد به خرماهایی با رطوبت بالا و اصطلاحا رطب علاقه مند هستند. برخی از این انواع خرما عبارتند از رطب مضافتی ، خرما کبکاب ، رطب برحی و گنطار. و در مقابل مناطق دیگری نیز وجود دارند که در آنها افراد بیشتر به انواع خرما خشک و خرما نیمه خشک به مانند خرما زاهدی ، خرما دیری و غیره تمایل دارند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :