بهترین روش نگهداری خرما در منزل

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 11 مرداد 1395 در ساعت 12 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روش های نگهداری خرما در منزل

خرما یک میوه سرشار از مواد قندی است که نگهداری آن ملزم به رعایت نکاتی است. برای اینکه بتوانید خرما را برای مدت طولانی در منزل نگهداری کنید بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود ، بهتر است این ماده را در یخچال نگهداری نمایید. در این پست اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که بتوانید خرما و رطب را برای مدت طولانی در منزل نگهداری نمایید. به طور معمول اگر خرما و رطب تازه را در یخچال قرار دهید می توانید حداکثر 8 ماه از آن نگهداری و ستفاده نمایید. در رابطه با خرمای خشک ، چندان نیازی به یخچال نیست و می توان آنها را در خارج از یخچال نیز نگهداری کرد. با این وجود خرما خشک اگر در یخچال گذاشته شود ، تا یکسال ماندگاری خواهد داشت.

شرایط نگهداری از خرما در منزل

  • برخی از انواع خرما و اکثریت انواع رطب باید در یخچال و در دمای صفر درجه سانتی گراد قرار داده شوند. این امر برای تمام انواع خرما و رطب صادق نیست و برخی از انواع این میوه را می تواند در خارج از یخچال نیز نگهداری کرد.
  • در صورت تمایل به نگهداری خرما در خارج از یخچال برای مدت طولانی ، توصیه می شود خرما خشک خریداری نمایید. زیرا این نوع خرما دارای ماندگاری بالایی می باشد.
  • در خرید خرما باید به نوع نگهداری آن دقت داشته باشید. یکی از انواع رطب که می توان آن را برای مدتی در خارج از یخچال نگهداری کرد بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود ، رطب کبکاب است. این نوع خرما از نظر ظاهری چندان زیبا نیست اما با این وجود از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است.
  • شکرک زدن در برخی از انواع خرما و رطب امری طبیعی است و نشانه خرابی میوه نمی باشد. ولی با این وجود اگر می خواهید از شکرک زدن خرما جلوگیری نمایید نباید در فصل زمستان آن را در یخچال قرار دهید.
  • قبل از استفاده رطب را بشویید. این یک توصیه بهداشتی است. اما خرما خشک نیازی به شست و شو ندارد زیرا در کارخانه شسته و ضد عفونی می شود. در ضمن توجه داشته باشید که خرما را نباید بعد از شست و شو برای مدت طولانی نگه دارید. این امر می تواند موجب ترش شدن خرما شود.
  • در صورتی که خرما مدتی در یخچال مانده است ، می توانید قبل از اینکه ترش شود ،هسته و پوست خرما را بگیرید و از آن برای تهیه شیرینی ها و کیک خرما استفاده کنید.
  • برای نگهداری از خرما خشک برای مدت طولانی ، توصیه می شود آن را داخل نایلون و یا ظرف پلاستیکی قرار ندهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :