آیا خرما چاق کننده است؟

7 / 10
از 31 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 29 مهر 1395 در ساعت 11 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

خرما چاق کننده است؟

سوالی که ممکن است برای هر شخصی در مورد خرما و رطب مطرح شود این است که آیا خرما چاق کننده است؟ در این پست قصد داریم به این سوال به طور واضح پاسخ دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در پاسخ به این پرسش باید چنین گفت که خرما در واقع یکی از میوه های بسیار مغذی است که دارای میزان بالایی کالری و انرژی است. این میوه حاوی مقدار زیادی مواد معدنی می باشد. از جمله مواد موجود در خرما و رطب می توان به آهن ، منگنز ، روی ، پتاسیم و همچنین ویتامین هایی نظیر A، B و E اشاره کرد. میوه خرما دارای خواص بیشماری است. در مورد خواص خرما و رطب به طور مفصل در مقالات قبلی توضیح داده شد. از مهم ترین خواص و فواید میوه خرما می توان به پیشگیری از بیماری های مهلک سرطان نظیر سرطان معده و کولون و غیره اشاره کرد.

در مقایسه شکر و خرما به این نتیجه می رسیم که خرما علاوه بر کالری زیادی که دارد ، حاوی خواص دیگری نیز می باشد اما شکر تنها حاوی کالری است و هیچ گونه خاصیت دیگری ندارد. نتیجه این مقایسه نشان می دهد که شکر در مقایسه با خرما بسیار چاق کننده تر است. اما این بدین معنی نیست که خرما از چاقی جلوگیری می کند. مصرف خرما به مقدار زیاد نیز می تواند منجر به چاقی شود. اما استفاده آن در حد تعادل مشکلی به وجود نخواهد آورد.

توجه داشته باشید که در مصرف خرما و رطب نیز به مانند هر ماده دیگری باید تعادل را حفظ کنید. در صورت مصرف متعادل خرما در بدن شما تنها ایجاد انرژی می کند و دارای خواص زیادی خواهد بود اما مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به چاقی شده و برای افراد دیابتی نیز مضر باشد. بنابراین در مصرف خرما نیز به مقدار مصرف آن دقت کنید.

ارسال نظر

کژال : چقدر خرما باید خورد
813 153
نظر شما چیست ؟
غریب : خرما واس زخم معده خوب
176 58
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

کژال : چقدر خرما باید خورد
813 153
نظر شما چیست ؟
غریب : خرما واس زخم معده خوب
176 58
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :